top of page

Warsztaty w ramach lekcji szkolnej:

1. Strażnicy Budżetu Domowego

Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się czym jest gospodarstwo domowe, a także jakie ma przychody i wydatki. Dzieci będą tworzyły własny budżet domowy i dzięki kreatywnym ekonomicznym przygodom same dojdą do ciekawych wniosków – jak można przestrzec się przez deficytem budżetowym. Głównym celem warsztatów jest uświadomienie dzieci, że każdy z nas podejmuje każdego dnia ekonomiczne decyzje, które wpływają na sytuację finansową całej rodziny.

2. Mały Finansista

Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się po co są banki i ubezpieczyciele. Wspólnie będziemy rozwiązywać ekonomiczne przygody i odpowiemy sobie na pytanie czym są odsetki, a także czy zawsze warto pożyczać i oszczędzać pieniądze w banku. Dowiemy się również jak działają giełdy i co to są papiery wartościowe. Dodatkowo dzieci będą same tworzyły polisy ubezpieczeniowe i zastanawiały się, kiedy można kupić ochronę ubezpieczeniową. Głównym celem warsztatów jest pokazanie dzieciom do czego służą instytucje finansowe (banki, ubezpieczyciele) i kiedy można skorzystać z ich usług.

3. Ekonomiczny Mistrz Inwestowania

Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się, że same również mogą być inwestorami. Poznają różnice pomiędzy tajemniczymi pojęciami: inwestycja i innowacja. Dowiedzą się, że mają coś czego nie ma większość dorosłych osób – kreatywność i ciekawość świata. To właśnie te cechy mogą doprowadzić do stworzenia prawdziwych i przełomowych innowacji. Czasami warto zainwestować trochę swoich zasobów, żeby zbudować coś naprawdę wspaniałego. Głównym celem warsztatów jest zwrócenie uwagi na fakt, że dzięki dobrym decyzjom co do gospodarowania swoimi zasobami (np. czasem w przypadku dzieci) – można stworzyć lub nauczyć się wielu pożytecznych rzeczy.

​​

4. Prawdziwy Student Ekonomii

Okazuje się, że nawet tak tajemnicze słowa jak popyt i podaż – mogą okazać się dobrym motywem przewodnim do świetnej zabawy. Podczas zajęć dzieci dowiedzą się czym jest popyt i podaż, a także od czego zależą wartości tych pojęć. Tym samym staną się mądrzejsi od ogromnej większości polskich maturzystów, którzy nie bardzo odróżniają popyt od podaży, a już na pewno nie rozumieją, jak cena produktu na nie wpływa. Nasi Mali Studenci Ekonomii będą to wiedzieli po warsztatach. Co ciekawe – do podstawowych praw ekonomicznych dzieci dojdą same, podejmują samodzielne decyzje zakupowe i produkcyjne.

5. Ekspert od Pieniądza

Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się po co są pieniądze i do czego służą. Wspólnie będziemy rozwiązywać ekonomiczne przygody związane z pieniędzmi i walutami. Dzieci zostaną ekspertami od zabezpieczeń stosowanych na banknotach, a także poznają waluty z całego świata. Dodatkowo sprawdzimy ile kosztują wybrane przedmioty w różnych walutach i czy zawsze warto zamieniać jedną walutę na inną. Uczestnicy warsztatów poznają i zrozumieją takie finansowe pojęcia jak: banknot, bilon, czy nominał. Co istotne, zawsze pracujemy na prawdziwych pieniądzach. Głównym celem warsztatów jest pokazanie dzieciom do czego służą pieniądze, jakie mają zabezpieczenia i nominały, a także czym są waluty i na czym polega ich wycena.

bottom of page